?

Log in

No account? Create an account

Міграційні новини України

В «4 столицах» появились плацкартные вагоны
def
beresin


https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2359471504086624&id=1040262486007539

Україна запроваджує дзеркальну практику з відмовами у в'їзді громадянам Ізраїлю
def
beresin
Україна продовжить відмовляти у в'їзді громадянам Ізраїлю, якщо Тель-Авів буде продовжувати такі ж дії в аеропорту імені Бен-Гуріона. [від себе додам, що в Увді ситуація не набагато краще, - beresin]

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат Георгій Логвинський.

За його словами, сьогодні в аеропорту "Бориспіль" 35 громадянам Ізраїлю було відмовлено у в'їзді на територію України. Причини відмови законні - немає достатніх коштів, не підтверджена мета візиту.

Він також повідомив, що керівники МВС Ізраїлю повідомили йому, що у відповідь вони затримали цілий літак з України зі 140 українськими громадянами на знак протесту.

"Зараз під мої гарантії 35 ізраїльтян пропущені і все 140 українців в'їхали на святу землю. Завдяки втручанню в двох країнах всі на свободі. Однак друзі, хочу повідомити, що якщо найближчим часом аеропорт Бен Гуріон не замінить своє ставлення до українців, ми і далі будемо діяти за принципом взаємності", - написав Логвинський.

Відзначимо, що в четвер у "Борисполі" відмовили у в'їзді 14 ізраїльтянам, Ізраїль в свою чергу повернув 54 людини.

В ДПСУ вчора відзначили, що всі ізраїльтяни, яким було відмовлено у в'їзді, не змогли належним чином підтвердити мету візиту.

https://www.eurointegration.com.ua/news/2019/02/15/7092897/

Read more...Collapse )

Індія збільшує термін дії e-visa до 1 року
usmarine77

Уряд Індії прийняв рішення про збільшення терміну дії e-visa з 60 днів на два в'їзди до 1 року з правом багаторазового в'їзду на 90 днів безперервного перебування. Для громадян Великобританії, Канади, США та Японії цей термін становить 180 днів. Поки достеменно не відомо коли саме нові правила почнуть діяти. На сайті оформлення e-visa відповідні зміни поки не внесені.

https://www.hindustantimes.com/india-news/e-visa-validity-for-tourist-and-business-goes-up-from-60-days-to-1-year/story-IENJYD8b54EeFvVTtCL6GM.html


Схоже, чергове свавілля з відмовою у в'їзді в Україну громадянинові України
def
beresin
Як відомо, відповідно до закону про громадянство України, навіть у разі запуску процедури втрати громадянства, особа має всі права громадянина поки не вийде Указ Президента України про втрату громадянства. Отже, через сам факт подвійного громадянства, паспорт не може бути вилучено. Крім того, є конституційна норма про те що, громадянинові України за жодних обставин не може бути відмовлено у в'їзді в Україну. Чергова прикра ілюстрація того, що до правової держави Україні, на жаль, як до місяця...

Сьогодні близько 18.00, в аеропорту Бориспіль, під час оформлення пасажирів рейсу, що прибув із Франкфурта, виявлено громадянина України Харон Юрія. Відносно даного громадянина прикордонники виконали доручення одного із правоохоронних органів та вилучила його український закордонний паспорт, оскільки у даної особи є громадянство кількох країн. Крім цього, в ході подальшої співбесіди виявилося, що данний громадянин займається Антиукраїнською пропогандою та є активним адептом «РУСКОГО МИРА». Наразі з даним громадянином працюють правоохоронні органи. За результатами роботи буде прийнято рішення щодо подальших правових дій.

Речник Держприкордонслужби України Олег Слободян

https://www.facebook.com/oleh.slobodyan/posts/2221000111277109

"Я перебуваю в аеропорті "Бориспіль" на паспортному контролі, де мене не впустили, мотивуючи тим, що громадянство скасовано, недійсне, хоча 15 днів назад я вилітав і ніяких проблем не було, ніяких рішень судів не було, ні рішення президента не було, просто мотивуючи, тим, що мій паспорт нібито був загублений, але заяв я не давав. Релігійний політичний тиск і свавілля, яке сьогодні відбувається в Україні", - стверджує Юрій Харон.

https://www.pravda.com.ua/news/2019/02/13/7206599/
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=175162676789730&id=100028879951467

17.02.2019 набирає чинності угода про безвіз для службових і дипломатичних паспортів з Індонезією
def
beresin


17 лютого 2019 року набирає чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Індонезія про звільнення від оформлення віз громадян, які користуються дипломатичними та службовими паспортами, вчинена 5 серпня 2016 р. у м. Джакарта.

Угодою передбачено, що громадяни України та Республіки Індонезія, які користуються дипломатичними та службовими паспортами, строк дії яких становить не менше 6-ти місяців на дату в’їзду, можуть в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території держави іншої сторони терміном не більше ніж 30 днів протягом кожного візиту.

Угода сприятиме поглибленню партнерських відносин між двома державами у політичній, економічній та інших сферах

https://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/70308-bezvizovij-rezhim-z-respublikoju-indonezija-dlya-vlasnikiv-diplomatichnih-i-sluzhbovih-pasportiv-zapracyuje-z-17-lyutogo

За ID-картками до Грузії
usmarine77

З 1 березня 2019 року гр. України зможуть відвідувати Грузію за ID-картками. Термін перебування не повинен перевищувати 90/180 днів.

https://www.facebook.com/UkraineMFA/photos/a.148326765221252/2028924930494750/?type=3&theater


Кому Украина выдавала визы в 2017 году?
Anton Kistol
Сегодня пришел ответ на запрос в МИД о количестве выданных иностранцам виз в 2017 году.
Просто любопытная информация.VOA в Пакистан для 49 країн
usmarine77

Став відомий список з 49 країн, громадяни яких отримають право на VoA в Пакистан. Всім решта 175 країнам, як вже згадувалося, буде надане право отримувати e-visa.

https://epaper.dawn.com/DetailNews.php?StoryText=26_01_2019_001_006


Грядущие изменения в визовой политике Пакистана
def
beresin
With the aim to revive tourism, the government will be introducing new visa policy, in which 50 countries will be given visas on arrival, whereas, e-visas will be provided to 175 countries.

Information Minister Fawad Chaudhry speaking to the media on Friday, announced that in this new policy introduced by the government, 50 countries will be given visas on arrival, whereas, e-visas will be provided to 175 countries.

Chaudhry said that Indian origin American and British citizens will also be given visas on arrival. He further said that business visa will be provided to 96 countries, instead of 68 countries. He said, “The business visas will be stamped in eight to ten days.”

The minister continued that tourists no longer have to obtain any NOC and can now visit all parts of the country including open cantonments, Azad Kashmir and Gilgit-Baltistan. Talking about journalist visas, Chaudhry said that they will be given long term visas without any restriction, local media reported.

He said that journalist visas will be processed through the Ministry of Information and Broadcasting.

https://www.brecorder.com/2019/01/25/468884/new-visa-policy-pakistan-to-give-on-arrival-visas-to-50-countries-e-visas-to-175/

Фіналізація Угоди про безвізовий режим між Україною та Македонією
usmarine77


Сьогодні,  у ході політичних консультацій між МЗС України та Республіки Македонія  було досягнено домовленість щодо фіналізації Угоди про безвізовий режим  поїздок громадян двох країн.

https://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/70034-ukrajina-ta-makedonija-domovilisy-aktivizuvati-politichnij-dialog-ta-jekonomichnu-vzajemodiju


Безвіз з Уругваєм з 15 лютого 2019 року
usmarine77

Згідно з інформацією розміщеною на сайті МЗС Уругваю договір  про взаєме скасування віз між Україною та Уругваєм набуває чинності 15 лютого 2019 року. В інформаційному повідомленні щодо документа під назвою «Acuerdo entre la República Oriental del Uruguay y  Ucrania sobre la  Supresión de Visas para los Portadores de Pasaportes Nacionales Comunes» дата початку дії договору-Fecha de entrada en vigor: 15/02/2019.

https://tratados.mrree.gub.uy/noticias.html

24 січня 2019 року підтверджено МЗС України.

https://argentina.mfa.gov.ua/ua/press-center/notices/8923-vazhlivo-shhodo-bezvizovogo-rezhimu-mizh-ukrajinoju-ta-urugvajem


Ізраїльський паспорт «недійсний для Німеччини»
The NodDeat

Перші ізраїльські паспорти містили примітку «дійсний до усіх країн, крім Німеччини». За посиланням такий паспорт з дозволом консульства Ізраїлю в Лондоні на відвідання ФРН (зліва) та віза ФРН, видана консульством Німеччині в цьому ж Лондоні (справа).

Також у паспорті: дві британські візи, одна на ЮК, одна на Кіпр, де ймовірно власник робив пересадку з корабля на літак  у Лондон. 

Цікавий теж австрійський в'їздний штамп у Відні 1954 року, він підписаний як  «Британський аеродром Швехат», який після виведення військ у 1955 році став аеропортом Відня. 

Фотки захищені копірайтом, я сюди їх не можу вставити, пардон. Ставлю тег «виїзна віза», хоч це й не зовсім вона, адже йдеться не про дозвіл виїхати за кордон. 


Как выглядели визовые штампы СССР в 1950 году?
Anton Kistol
В интернете наткнулся на скан паспорта румынского дипломата, который транзитом через СССР направлялся в КНР по службе.
Послевоенные штампы СССР выглядят действительно прекрасно. Интересно, обновит ли Украина когда-нибудь въездные штампы?
Безкоштовну VOA до Таїланду продовжено
usmarine77

Уряд Королівства Таїланду прийняв рішення продовжити можливість отримання безкоштовної візи по прибуттю до кінця квітня 2019 року.

https://www.bangkokpost.com/news/general/1608010/visa-on-arrival-fee-waiver-extended


В ближайшие годы Украина получит безвиз еще с 20 странами – Климкин
Anton Kistol
Глава украинского внешнеполитического ведомства Павел Климкин подчеркнул, что Украине следует вводить безвиз с теми странами, в которых заинтересованы украинцы.


8 января в интервью телеканалу "1+1" глава украинского внешнеполитического ведомства Павел Климкин сказал, что в ближайшие годы Украина введет безвизовый режим еще примерно с 20 странами.
"Будет безвиз. И Латинская Америка есть, и Азия. Мы на самом деле года через два выйдем там в 20 стран, 20+. Года через два – поскольку там есть такие технологические вопросы – Латинская Америка и Азия", – сказал Климкин.
Он подчеркнул, что о безвизе следует договариваться с теми странами, в которых заинтересованы украинцы.
"А безвиз нам с кем нужен? Можем, конечно, сейчас 30 безвизов с Африкой подписать. Мы должны сделать то, что украинцам нужно, а не то, что мы можем повесить и сказать: вот еще пять стран", – добавил он.
По информации президента Украины Петра Порошенко, сейчас Украина имеет безвизовый режим более чем со 100 странами мира.
Украинский паспорт занимает 41-е место в мировом рейтинге, составленном консалтинговой компанией Henley & Partners. По ее данным, украинский паспорт позволяет въехать без визы или с упрощенной процедурой ее получения в 128 стран.

Госпошлина за паспорт в середине 19 века
def
beresin
500 рублей того времени в золотом эквиваленте это примерно 1,7 млн нынешних российских рублей (около 25 тысяч долларов), нормальная такая пошлина за бумажку даже без фото.

Где-то уже с 56—57-го годов, еще до всех реформ, тысячи русских людей смогли выехать за границу. В сущности, первая великая реформа Александра II — это свобода выезда.

Что сделал Александр? Он распорядился отменить чудовищную пошлину на загранпаспорт. Вместо пятисот рублей сначала до пятидесяти снизили, а это уже мог позволить себе и средний класс, а потом и вообще до формальных пяти рублей. Это стало просто — собрался и поехал. Тысячи поехали! Николай боялся, что все там и останутся. Как при Борисе Годунове, когда первую группу за границу отправили наших студентов, и никто не вернулся.

А здесь вернулись все. Я не знаю серьезных обратных примеров. Причем едут все — и западники, и славянофилы. Причем едут по одному маршруту: в основном — в Италию. Не в Париж едут развлекаться, а приобщиться к культуре, всю жизнь им говорили про Европу. А никто Европы толком не видел.

Алексей Кара-Мурза

https://www.novayagazeta.ru/articles/2018/05/30/76646-preodolenie-straha

Для українців почав діяти шестиденний безвіз у 5 китайських містах
Anton Kistol
Громадяни України та ще 52 країн відтепер можуть перебувати впродовж шести днів на території п’яти міст Китайської Народної Республіки, не оформлюючи візу, пише Xinhua.

З 1 січня 2019 року 144-годинний безвізовий транзит почав діяти в Циндао (провінція Шаньдун), Сямені (провінція Фуцзянь), Ухані (провінція Хубей), Ченду (провінція Сичуань) і Куньміні (провінція Юньнань).

Пасажири, які прямують транзитом через Китай, можуть оформити в’їзд/виїзд у повітряних і морських пунктах пропуску міст Сямень і Циндао, а також у повітряних пунктах пропуску міст Ухань, Ченду та Куньмін.


Задовго до Трампа
The NodDeat
Цікавий випадок з 2008 року:

Громадянин Ефіопії в'їжджає до США за підробним італійським паспортом, подає заяву на притулок. Заяву відхиляють, бо паспорт виявляється підробкою. Громадянин іде в посольство Ефіопії, де йому видають документ для повернення додому під назвою laissez-passer (Україна теж такі видає в посольствах при загубленому паспорті?) і знову подає заяву на притулок.

Department of Homeland Ŝecurity видає експертизу зі скріншотом Вікіпедії, статті Travel document, де на той момент було написано, шо цей документ не посвідчує особу, а лише дозволяє повернутися у країну громадянства. На підставі цього іміграційний суддя видає відмову, бо громадянин не зміг посвідчити свою особу.

Апеляцію було теж відхилено, бо «Board of Immigration Appeals хоч і не схвалює використання Вікіпедії, все одно і без неї є достатньо доказів, шо цей документ не годиться для встановлення особи».

Апеляційний Суд США скасував це рішення на підставі того, шо невідомо достеменно чи невикористання статті у Вікіпедії призвело би до такого самого рішення іміграційного судді.

Джерело

Коли відмінили виїзні візі для громадян України?
cocktail
morkovkin
Однозначної відповіді я не знайшов.

Можу припустити, що це сталося після прийняття закону "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" 21.01.1994. Але там є рядок "На громадян України, які звернулися з клопотанням про виїзд...". Що мається на увазі під "клопотанням про виїзд"?

Є ще постанова Кабміну "Про першочергові заходи щодо вирішення питань виїзду громадян України за кордон" від 31.12.1992, яка встановлює, "що виїзд громадян України за кордон здійснюється за паспортами ... без внесення в них дозвільних записів".

В спільноті є пост зі сканами паспорта з українською виїзною візою до 31.12.1993.

Щодо РФ я зустрічав інформацію без пруфів, що у них відмінили візи у 1993. Але в мережі є скани паспорта з виїзною візою до 01.06.1994.

puerrto ділився досвідом отримання виїзної візи, і там в коментарях люди пишуть, що вже в 1991 виїзна віза була формальністю, або взагалі виїзжали без неї.

Япония ввела выездной сбор
def
beresin
С 7 января в Японии начал действовать налог на выезд из страны, сообщает японская телерадиокомпания NHK. Это первый налог, введеный в стране за 27 лет.

Новый налог должны платить граждане Японии и иностранцы, выезжающие из страны по морю или по воздуху. Его сумма составит тысячу японских иен (около девяти долларов) и будет включена в стоимость билета.

От уплаты налога освобождены транзитные пассажиры, если покинут пределы Японии в течение 24 часов после прибытия, и дети до двух лет.

Правительство Японии планирует, что за первый год поступления от налога на выезд составят 50 миллиардов иен (чуть более 400 миллионов долларов). Эти деньги будут направлены на развитие туризма, пишет Nikkei Asian Review.

https://meduza.io/news/2019/01/07/yaponiya-vvela-nalog-na-vyezd-iz-strany

До країн Прибалтики за ID-картками
usmarine77

Очільник МВС Арсен Аваков в своєму інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» заявив, що громадяни України найближчим часом зможуть відвідувати країни Прибалтики за ID-картками.

https://ua.interfax.com.ua/news/interview/556451.html


Пакистан введе візи по прибуттю для громадян 55 країн
usmarine77

З метою розвитку туристичної галузі країни влада Пакистану збирається ввести можливість отримання візи по прибуттю для громадян п'тьдесятьох пятьох країн. Відповідна ініціатива вже підготована і буде внесена на розгляд прем'єр-міністра Пакистану Імран Хана в січні 2019 року.

https://timesofindia.indiatimes.com/travel/destinations/pakistan-to-introduce-visa-free-policy-for-55-countries-to-promote-tourism/as67217354.cms


На українсько-молдовському кордоні Петро Порошенко та Павел Філіп відкрили спільний пункт пропуску
Anton Kistol

Українсько-молдовський пункт пропуску для автомобільного сполучення «Паланка» визначений Угодою між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдавський кордон та спрощений пропуск громадян, які проживають в прикордонних районах, у березні 1997 року. Знаходиться за 60 км від  Одеси по дорозі «Одеса - Рені».

Розбудова пункту пропуску для автомобільного сполучення була здійснена за рахунок коштів Європейського Союзу із бюджетом в 5 млн доларів на території Республіки Молдова.

Пункт пропуску розбудований за один рік з метою запровадження в ньому  спільного контролю. Проектна пропускна спроможність: за добу – 5-6 тис. осіб та до 2 тис. транспортних засобів.

Додамо, в оновленому пункті пропуску облаштовано десять смуг руху – по п’ять в кожному з напрямків (дві смуги для легкових авто, дві для вантажних, одна для автобусів) та окремий пішохідний напрямок. В адмінбудівлі пункту пропуску обладнано понад 30 службових приміщень для майже 50 співробітників прикордонних відомств та митних служб України та Республіки Молдова. Робочі приміщення оснащені усім необхідним обладнанням для здійснення контролю на кордоні. Також тут обладнані приміщення для затриманих осіб та тих, що  захоче отримати притулок. Є санітарні приміщення для осіб з обмеженими можливостями, душові кабіни для співробітників контрольних служб тощо.
Туреччина вводить податок на безпеку для туристів
usmarine77

Туреччина з 1 січня 2019 року вводить податок на безпеку для туристів у розмірі 1,5 євро, який стягуватимуть в аеропортах після прильоту, повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на головне управління державними аеропортами країни.

https://ua.interfax.com.ua/news/economic/555960.html?fbclid=IwAR3e3jIjNV_FQqCrrF1HAikZGM2POMiO-E_q98zjdNk0GpeeH0hJ3vvgFDk


Кабінет міністрів затвердив угоду про скасування віз з Уругваєм
usmarine77

Кабінет міністрів України затвердив угоду з урядом Східної Республіки Уругвай про скасування віз, яку мністр закордонних справ Павло Клімкін та його уругвайський колега Луїс Альмагро підписали ще 26 вересня 2018 року.

P.S. Також стала відома ймовірна дата початку дії безвізового режиму. Отримав відповідь з посольства України в Аргентині (за сумісництвом Уругваї).

«Доброго дня,

Уругвайська сторона також завершила виконання внутрішньодержавних процедур.

Відповідно до статті 10 Угоди, вона набирає  чинності на тридцятий (30-й) день з дати отримання дипломатичними  каналами останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами  внутрішньодержавних  процедур, необхідних для набрання цією Угодою чинності.

Слідкуйте за оголошеннями на офіційній веб-сторінці Посольства України в Аргентинській Республіці - https://argentina.mfa.gov.ua/ua про початок дії Угоди.

З повагою,

ПУ в Аргентині».


Оновлений перелік країн з eVisa до України
def
beresin
48394934_1840985999343067_6365076463917465600_o

https://www.facebook.com/833291756779168/photos/a.833609710080706/1840985996009734/?type=3&theater

Причини, чому з Китаєм немає повноцінного безвізу, досі незрозумілі. Може, 85 доларів зупинять потенційних нелегалів?..

Кабмін затвердив угоду з урядом Грузії про можливість перетину кородону за ID-картками.
usmarine77

Кабінет міністрів України затвердив угоду з урядом Грузії про взаємне скасування візових вимог, що дозволить українцям їздити до Грузії за ID-карткми, після набуття нєю чинності.

Слід зазначити, що перетинати кордон за ID-картками можна буде виключно прямим авіаційним або морським міжнародним сполученням.

«1.7 паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм (виключно для поїздок прямого авіаційного або морського міжнародного сполучення між територіями держав Сторін».

https://www.rbc.ua/ukr/news/kabmin-utverdil-soglashenie-gruziey-poezdkah-1544615423.html


Колоніальній паспорт британської мандатної Палестини
The NodDeatДійсний для подорожі у Сирію, Єгипет, Йорданію (тоді називалась Трансйорданія), Італію, Австрію, Чехословаччину, Польщу, Литву, Латвію, Югославію, Кіпр. Заборонено за цим паспортом в'їжджати у Велику Британію чи будь-яку її колонію, крім тих, на які дозволено у паспорті.


Джерело: https://ourpassports.com/early-immigration-officer/

Бесплатная VOA Таиланда действует до 13.01.2019
def
beresin
А не до 31 января, как сообщали СМИ ранее.

Hf-h_XdMOzg

https://m.vk.com/wall-1398178_83577

Любопытный штамп в украинском загране 1993 года
def
beresin
aCAbV2VBLT0
https://m.vk.com/wall5720671_14458

Другие фотографии украинского паспорта на советском бланке:

https://ua-antivisa.livejournal.com/174623.html

https://ua-antivisa.livejournal.com/390147.html